piątek, 11 lipca 2014

Recenzja Line 6 Pocket POD





Dziś chciał bym wam przedstawić małą recenzję multiefektu firmy Line 6, co to w ogóle jest za urządzenie i co możemy z nim zrobić? Właśnie między innymi na te pytania spróbuje odpowiedzieć.
 Procesor ten, bo też tak możemy nazywać to urządzenie posiada zbiór około 300 efektów dla tego nazywamy go multiefektem.  Dzięki efektom zamieszczonym w tym urządzeniu możemy zmienić brzmienie naszej gitary na brzmienia takich zespołów jak np.: Dżem, Metallica, Lady Pank, Linkin Park czy ACDC.
Tak mały poręczny Mulitiefekt jakim jest Pocket Pod pozwala nam dodatkowo nastroić gitarę, czy też stworzyć własny efekt mamy do dyspozycji w tym celu dwa narzędzia sam multiefekt i program „Vyzex”. Nasze efekty możemy zapisać w pamięci urządzenia. Za pomocą wyżej wymienionego programu możemy stworzyć swój efekt lub edytować już istniejący możemy też wgrać inne które są dostępne na stronie online (line6.com – podaj link do str) oraz posegregować je w dowolny dla siebie sposób. Cały zestaw zarówno sam efekt jak i program udostępnia nam modele takich wzmacniacze jak :


’64 Fender® Deluxe Reverb®
’59 Fender® Bassman®
’68 Marshall® Plexi 100 watt
Marshall® JTM-45 meets Budda Twinmaster
’60 Tweed Fender® Champ®
Budda Twinmaster head
’65 Blackface Fender® Twin Reverb®
’60 Vox® AC 15
’60 Vox® AC 30 non-Top Boost
’85 Mesa/Boogie® Mark IIc+ Clean Channel
’85 Mesa/Boogie® Mark IIc+ Drive Channel
Dumble® Overdrive Special Clean Channel
’95 Mesa/Boogie® Dual Rectifier® Head
’89 Soldano SLO Super Lead Overdrive
Dumble® Overdrive Special Drive Channel
1987 Roland® JC-120 Jazz Chorus
Line 6® Insane



Oraz modele takich kolumny jak te wymienione niżej:

1960 Fender® Tweed Champ®
1952 Fender® Tweed Deluxe Reverb®
1960 Vox® AC-15
1964 Fender® Deluxe Reverb®
1965 Fender® Blackface Twin Reverb®
1967 Vox® AC-30
1995 Matchless Chieftain
1959 Fender® Bassman®
1996 Marshall® with Vintage 30s
1978 Marshall® with stock 70s
1968 Marshall® Basketweave with Greenbacks
Line 6® 4x12
Line 6® 1x12
Line 6® 2x12
Line 6® 4x10
Rzecz jasna w wyposażeniu mamy też dostęp do standardowych efektów, między innymi:
mCopressor, Delay, Tremolo, Chorus, Flanger, Rotary Speaker, Swell, Reverb


Program Vyzex:



Jak to jest naprawdę ?

W internecie możecie trafić na wiele zachwalających aż przesadnie postów czy też komentarzy.

                                                                UWAŻAJCIE CZĘSTO SĄ TO POSTY SKLEPÓW 

które chcą sprzedać towar, akurat w tym przypadku dobry towar. 

Sam osobiście zajmowałem się mieszaniem modeli tych wzmacniaczy z modelami kolumn dodając zwykle Flanger albo Chorus i co straszne czas przy tym leci okropnie szybko, a uczucie poznawania tego urządzenia jest niesamowita, co najlepsze szybko owocuje w fajne przestery z którymi w domu można poczuć się jak na scenie wystarczy tylko puścić wodzę wyobraźni.

 Tym akcentem chcę przejść nie jako do wykonania tego efektu a to też bardzo ważny wątek. Po za pokrętłami którymi można korygować podstawowe funkcję do dyspozycji mamy dżojstik, który służy do wyboru efektu i poruszania się po menu urządzenia oraz u możliwa wybieranie ustawień podczas tworzenia własnego efektu. Choć zarówno dżojstik jak i pokrętła są wykonane z plastiku jako srebrne ładnie się komponują do koloru całości. Po prawej stronie znajduję się mały przycisk włącza się nim stroik a po lewej włącznik edycji efektów i zmiany nazwy obecnych. Plastikowa obudowa koloru czerwonego jest bardzo ładna i jest dość wytrzymała jak na plastik oraz zapewnia niską wagę urządzenia choć osobiście uważam za lepsze metalowe obudowy. Z boku urządzenia znaleźć można wejście USB pozwalające podpiąć efekt do komputera w calu używania programu „Vyzex” w tylniej części zobaczymy wejście Jack CD/Mp3 pozwoli ono nam na podłączenie komputera, Radia, Mp3 czy też Mp4 podłączając takie urządzenie możemy grać razem z podkładem, metronomem czy zespołem odtwarzanym przez wyżej wymienione urządzenia, dźwięk będzie słyszalny zarówno w wzmacniaczu jak i w słuchawkach które można podpiąć pod te urządzenie za pomocą wejścia Jack Phone jest to bardzo przydatne rozwiązanie z dwóch powodów pierwszym z nich jest cicha gra w każdym miejscu bez wzmacniacza i prądu wystarczą 4 baterie AA które wkłada się od spodu urządzenia można grać sobie w pociągu samochodzie czy też w parku na ławce, drugie praktyczne zastosowanie tej funkcji to odsłuch podczas występu wystarczą tylko słuchawki na scenie i słyszymy wszystko. Ważne są jeszcze znajdujące się z tyłu AMP OUT – wyjście Jack do wzmacniacza GUITAR IN – wejście Jack kabla  gitarowego oraz wejście na kabel zasilacza.















 Podsumowanie:


Ponad 300 efektów
 Efekty do pobrania ze strony internetowej
Program komputerowy
Możliwość edycji efektów i ich tworzenia
Czytelny wyświetlacz
Dużo łatwo dostępnych funkcji
Ekonomiczne ( akumulatorki wytrzymują bardzo długo )
Plastikowe wykonanie choć solidne
Należy uważać na pokrętła i przyciski 



Ocena 7/10 


(  ocena jest stosunkiem ceny do jakości urządzenia, jego wytrzymałości, funkcjonalności oraz konkurencyjności z innymi wyrobami tego typu na rynku )


[ewentualne zdjęcia link do filmiku ]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz