środa, 19 listopada 2014

Recenzja Efektu Behringer VD1 – Distortion


Jest to druga już recenzja która pojawia się na tym blogu poprzednia dotyczyła multiefektu, ta zaś dotyczy pojedynczego efektu czym różnią się te dwa efekty ?
Po pierwsze za pomocą np: Line 6 Pocked Pod mogliśmy uzyskać różne brzmienia naszej gitary, mogliśmy grać w efekcie Delay, Chorus etc. Tu tej możliwości nie mamy, możemy grać wyłącznie w efekcie Distortion. Czy jest to jakiś minus tego urządzenia ?
 Jedyny jaki nasuwa się bardzo szybko jest fakt, że cena jaką trzeba będzie zapłacić za ten efekt jest mniej więcej połową ceny Line 6 Pocked Pod, a funkcji i możliwości jest mniej i tego nie da się ukryć. Co można powiedzieć o tym efekcie osobiście uważam, że efekt nożny jest bardzo dobrze wykonany w przeciwieństwie do Pocked Poda posiada aluminiową obudowę co nadaję mu dość wytrzymałą, a  zarazem lekką konstrukcję i w gruncie rzeczy ładnie wyglądającą. Budowa tego urządzenia nasuwa pytanie „Czemu Behringer VD1 posiada aluminiową obudowę a Pocked Pod nie ? „ Odpowiedź jest prosta ponieważ Behringer VD1 jest efektem nożnym i musi wytrzymać obciążenia stopy natomiast Pocked Pod nie z tyłu urządzenia można znaleźć wejście Guitar In ( kabel łączący z gitarą ) oraz OUPUT AMP (wyjście do wzmacniacza oba wejścia są przystosowane na duży Jack, Wejście na zasilacz 9V . Od dołu klapka na baterie ( kwadratowa jedna bateria 9V) należy sprawdzić przed kupnem czy na pewno działa ta funkcja, efekt jest solidny ale trafiają się wadliwe egzemplarze – niestety.  Niżej umieszczam kilka zdjęć urządzenia.





 A teraz jeśli chodzi o samo brzmienie efektu to produkt staje na wysokości zadania, grając przy użyciu tego maleństwa możemy mieć wrażenie autentycznego i klasycznego distortionu krótko mówiąc ciepłe i emocjonalne brzmienie, które zdominowało muzykę rockową ostatnich 30 lat za pomocą 3 pokręteł można modulować efektywność brzmienia, nasza gitara można powiedzieć zaczyna krzyczeć po użyciu pokrętła sustain  po za tym pokrętłem mamy jeszcze dwa inne pierwsze z nich Tone drugim natomiast jest Level. 

Bardzo dobrym i przemyślanym rozwiązaniem jest sposób umieszczenia pokręteł dokładnie chodzi o przestrzeń, która jest pozostawiona między nimi, a obudową te bardzo praktyczne rozwiązanie pozwala na zmniejszenie ryzyka przycierania albo inaczej mówiąc zacinania się pokręteł przez piasek czy kurz którego jest dużo na scenie. W  przedniej części znajdziemy jeszcze diodę wskazującą włączenie/wyłączenie efektu. 



Ocena 6/10 w kategorii tego typu sprzętów  ( kostki )
Ocena 4+ w kategorii wszystkich efektów

(  ocena jest stosunkiem ceny do jakości urządzenia, jego wytrzymałości, funkcjonalności oraz konkurencyjności z innymi wyrobami tego typu na rynku )

3 komentarze:

  1. Bardzo dobra i rzeczowa opinia. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Recenzja jak najbardziej pomocna. Wszystko co należy wiedzieć na temat tego urządzenia w jednym miejscu. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla mnie gra na gitarze to coś niesamowitego. Gram od dziecka i zawsze mnie to relaksuje :) Dzisiaj trafiłam na http://veramusic.pl/ i zaczęłam się zastanawiać nad zamówieniem gitary elektrycznej :) Mam już klasyczną i akustyczną w domu.

    OdpowiedzUsuń